ANASAYFA Foto Galeri Videolar Anketler Ziyaretci Defteri DANIŞ - CAN İletişim

EN ÇOK OKUNANLAR

Eğlence

  • Satranç
  • Eğlenceli Sunular
Talat TOKAT' tan ziyaret...

Talat TOKAT' tan ziyaret...

Tarih 07 Nisan 2014, 12:10 Editör Ali Palabıyık

Türk Futbol tarihinin duayen Hakemi sayın "Talat TOKAT" okulumuzu ziyaret etti. Okulumuzun projesini yakından takip eden sayın Talat TOKAT, 11 Aralık 2013 tarihinde, Ulucanlar Cezaevinde yapmış olduğumuz açılış toplantısında da bizleri yalnız bırakmamıştır. Ziyaretinde,proje hakkında bilgi alan ve okulumuzda yapılan faaliyetleri inceleyen sayın hocamız, velilerin demokrasi eğitimlerine de katılmıştır. Ankara Bölgesi ulusal hakemlerinden Yiğit Peşin'in de bulunduğu bu güzel ziyaretten dolayı sayın hocamıza desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Talat Tokat Biyografisi

Talat Tokat, Türk Futbol hakemliğinin sembol isimlerinden birisidir.

Talat Tokat, 10 Ekim 1937 tarihinde Siirt’de doğmuştur. 1954-1956 yılları arasında Hava Teknik Okulu’nu bitirdikten sonra Astsubay olarak Diyarbakır ve Ankara’da görev yaptı. 1976 yılında Türk Hava Kuvvetleri’nden emekli olmuştur.

Talat Tokat 1960 yılında astsubay iken futbol hakemliğine başlamış ve faal hakemlik yaşamını 1986 yılına kadar devam ettirmiştir. Oğlu Metin Tokat da Türkiye’nin en bilinen hakemleri arasındadır.

Talat Tokat, 1986 yılında faal hakemlik dönemi bittikten sonra Futbol Federasyonu Başkanlığında Merkez Hakem Kurulu Üyeliği yaptı. MHK üyeliği yaptığı gibi, mentörlük (istikbal vaat eden hakemleri izleme ve raporlama) görevi de yapmıştır.

Türkiye Liglerinde pek çok maç yönetti, kırkın üzerinde uluslararası maçta da ülkemizi temsil etmiştir. 1979 yılında aldığı FIFA kokartını 9 yıl takmış. UEFA Kupası, Şampiyon Kulüpler Kupası, Avrupa ve Dünya Kupası Eleme müsabakalarında defalarca görev almıştır. Bunlardan en görkemlisi; 1983 yılında 110 bin kişi önünde yönettiği UEFA Kupası çeyrek final maçı olan “İnter-Real Madrid” maçıdır.

13 Haziran 1982 tarihinde Eskişehir ile Beşiktaş arasında oynanan maçı; Televizyonda (TRT) siyah-beyaz olarak yayınlanan son maç olarak da yönetmek ona kısmet olmuş.

Talat Tokat, evli ve 2 çocuk babasıdır. Hakem Metin Tokat (d.1960) oğludur.


Bu haber 1906 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Haberler

ÇİN ÇİN KÜLTÜR SANAT FESTİVALİ BAŞLADI

ÇİN ÇİN KÜLTÜR SANAT FESTİVALİ BAŞLADI Çinçin Kültür Sanat Festivali Başladı

ÇİNÇİN KÜLTÜR SANAT FESTİVALİ

ÇİNÇİN KÜLTÜR SANAT FESTİVALİ Eğitim Sanattır... Polis Amca Ortaokulu’nda geleceğin sanatçıları aranıyor...

DanışCan

Aktif Vatandaş

Serbest Kürsü

Radyo BBOM

Rehberlik

MAKALELER

Çocuk Hakları21 Ocak 2014

Özlü Sözler

Sayaç

ab        mf        at        kus

Bu yayın Avrupa Birliği'nin yardımıyla hazırlanmıştır. Bu yayının içeriğinden yalnızca Polis Amca Ortaokulu sorumlu olup,
herhangi bir şekilde AB'nin görüşlerini yansıttığı şeklinde yorumlanamaz.
© Copyright 2013 -baskabirokul.com - Tüm Hakları Saklıdır.osemay